Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
439
Původní název: Turbulence
Překlad: Renata Heitelová

TurbulencePo bolestném rozchodu s přítelem nemá Gillian zájem o vážný vztah, okouzlující Jake Weston však do jejího života vtrhne jako bouře a jedna vášnivá noc přeroste v množství nezávazných sexuálních schůzek na různých místech světa. On je zkušený pilot a ona začínající letuška – v aerolinkách s přísným zákazem vztahů mezi zaměstnanci. Oba mají svá tajemství a každý jiné problémy s rodinou.
Tohle je jejich bouřlivá láska plná vzestupů, pádů a otoček. Zkrátka turbulence.

„Dnes večer jako hned potom, co opustíme tuhle kabinku, tedy okamžitě poté, co se otočíš, opřeš se o dveře a já ti ukážu, komu tahle čičinka patří.“

Takhle se, dámy a pánové, píše erotický román. Kniha je vtipná, sexy a žhavá a příběh Gillian a Jakea mě skutečně zaujal. Začetla jsem se, ani jsem nevěděla jak. Po chvilce mi ale vzestupy a pády (název Turbulence je akurátní) přišly stejné a možná bych z knihy tak 50 stránek ubrala. Každopádně mě autorka vždy dokázala přitáhnout k příběhu zpátky.

Konečně lehká Master/slave tématika, která sice není zpracovaná bez chybičky, nicméně postrádá úchylnost, stalking a naprostou nerealističnost sexuálních scén Padesáti odstínů šedi. A za to tleskám. My ženy máme geneticky naprogramováno, že jsme (většinou) rády ovládány alfa samcem – v mezích a pouze za dveřmi ložnice. Také nás tak trochu láká tematika zakázaného ovoce s jistou příchutí nebezpečí. Jedná se přece jen o erotický román, ne o porno.

cc by flickr/dollen

cc by flickr/dollen

Líbí se mi prostředí, které autorka vybrala (musím si co nejdříve pustit Letušku první třídy a přijímám tipy na podobné filmy). Oceňuji i neskutečnou ženskost, kterou propůjčila Gillian (a fakt, že jí není -náct ani čerstvých dvacet). Včetně předepsaného oblečení letušky. Šaty a podvazky jsou přece tak neuvěřitelně sexy. Nosit punčocháče je jako nabrousit si výstavní zbraně a pak si je před rozhodujícím soubojem nechat doma.

„Nebudu chlap, kterému budeš volat, když si budeš potřebovat s někým popovídat. Pokud se to nebude týkat toho, jak vlhká jsi mezi nohama, nechci vidět tvé jméno na displeji svého telefonu. A nechci, aby sis myslela, že z nás někdy budou kamarádi.“

Až na neskutečné jmění na obou stranách (ale nad tím jsem ochotná přivřít oči, protože celé to byla tak trochu pohádka) jsem se s postavami opravdu sžila a uvěřila jim. Jake je nebetyčně nafoukaný, sebestředný a sebejistý SoB (Son of a B*tch). Je to snad první ha*zlík tohoto typu, kterému jsem držela pěsti. No, možná kecám, protože tihle ďáblové s čistou duší a bolavým srdcem jsou sexy a je zábava o nich číst. Ve skutečném světě bych se mu, milé dámy, vyhnula obloukem a vám bych poradila totéž, protože starého psa (v tomto případě plemenného býka) novým kouskům nenaučíte.

Moc se mi líbí i grafické zpracování celé knihy. Autorka měla skvělý nápad pojmout knihu tak, že jsem po jejím přečtení musela sednout k počítači a „gůglit“, zda se skutečně jedná o fikci nebo jestli jsme nenahlédli pod pokličku reálného příběhu.

cc by flickr/torbakhopper

cc by flickr/torbakhopper

Ovšem v českých překladech (a tím nemyslím jen tento výtisk nebo nakladatelství Baronet) se nám rozmohl nešvar… Za slovní spojení „každý jeden“, popřípadě „každý jednotlivý“, bych rozdávala pohlavky. To je hnus, velebnosti. Mrzí mě, že už se to dostalo i do Baronetu, v tomto případě dvakrát v celé knize v různých obměnách. (Bohužel mně osobně toto slovní spojení vadí.) Vlastně celá kniha by chtěla trošku proškrtat a pohrát si se slovosledem. Škoda, ale některé kostrbaté věty mě opravdu rušily při čtení.

Jsem moc ráda, že tento příběh není natahován na tři díly a že některé autorky mají stále rozum. Whitney G. a její tvorbu budu po očku sledovat, protože její Turbulence mě opravdu zaujala. A vám ji k přečtení určitě doporučuji.

Whitney G. (celým jménem Whitney Gracia Williams) se narodila roku 1988 v Memphisu, Tennessee. Je optimistka posedlá cestováním, má ráda sladkosti, miluje čaj a skvělou kávu. V roce 2014 jí vyšla erotická trilogie Reasonable Doubt, jež se vyšplhala na žebříčky bestsellerů New York Times a USA Today. Napsala new adult romanci SincerelyCarter, romantickou sérii Steamy Coffee Collection a několik dalších románů ze současnosti. S Nicole London založila blog The Indie Tea pro nezávislé autorky romancí.

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud Turbulenci ještě nemáte, můžete si ji objednat na tomto odkazu.