Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
349
Původní název: Twisted Palace
Překlad: Zuzana Ľalíková

Palác lžíElla Harperová překonala už spoustu problémů, které jí život přichystal. Je tvrdá, odolná a ochotná udělat, co je potřeba, aby ochránila ty, které miluje. Jenže s tajemstvími, která obklopují jejího otce a přítele, jehož život je nyní v ohrožení, se možná ani Ella nedokáže smířit.
Reed Royal je zvyklý ničit všechny překážky, které mu osud staví do cesty. Nyní se to však obrátilo proti němu. Pokud chce zachránit sám sebe i dívku, kterou miluje, musí se postavit trýznivé minulosti a napravit svou pošramocenou pověst.
Nikdo nevěří, že Ella dokáže v paláci Royalových přežít. Všichni jsou přesvědčeni, že je Reed zničí.
Možná mají pravdu.
Ella a Reed musejí společně najít způsob, jak zachránit sebe i svou rodinu, a odhalit všechna tajemství a lži, které se skrývají v paláci rodu Royalových.

„Není mrtvý. I když teda vypadá jak Tom Hanks v Trosečníkovi. Bez toho volejbalovýho míče.“
„No do prdele.“

Už jsem to jednou řekla a řeknu to znovu. Ne všechny příběhy musí mít tři díly. (těžký povzdech) Celkově je příběh Elly a Reeda úžasný. Obsahuje lásku, tajemství, vraždu, humor a je napsán velmi čtivým a živým jazykem. Ale myslím si, že by bohatě stačila jedna tlustší kniha nebo dva díly. Takhle bohužel kvalita klesá s každým dílem.

cc by flickr/Yann Cœuru

cc by flickr/Yann Cœuru

Nechápejte mě ale špatně. Stejně jsem měla obrovskou radost, když mi Palác lží přišel a přečetla jsem ho za jeden oddychový den. A neměnila bych, protože za přečtení určitě stojí. Funguje jako dokonalý únik do světa, kde si nemusíte dělat starosti s penězi a obklopuje vás pět nabušených rošťáků, se kterými je vždy sranda.

„Oblečení,“ nařídím a olíznu si rty.
„Co s ním?“ Pohrává si s lemem volného zeleného svetru. Úplná ztělesněná nevinnost.
„Pryč s ním,“ zavrčím.

Autorky příběh vystavěly tak, že jak sexuální napětí, tak rodinné problémy gradují společně ve třetím díle. Bylo mi jasné, proč nás napínají a nechávají si samotný akt až na poslední díl týkajících se Elly a Reeda. I když už dělali snad všechno, co se do té doby dělat dá. 🙂 A stejně jsem si to užila.

Trochu mi vadilo, že hlavním hrdinům je jen 17 a 18 let. Vím, že to bylo kvůli opatrovnictví, jinak by už nemělo smysl a na Ellu by nikdo neměl páku. Ale chování a myšlenkové pochody mi nepřišly adekvátní k věku. Hrdinové se chovají jako ostřílení třicátníci a přitom jim je ještě –náct. Ale nikdy jsem se v prachách netopila, je možné, že děti, které nemusí řešit finanční stránku a rodiče na ně často nemají čas, takhle rychle dozrávají.

cc by flickr/Yann Cœuru

cc by flickr/Yann Cœuru

Práci v nakladatelství jako vždy chválím. Skvělý překlad, žádné chyby a hlavně super rychlost, s jakou vydali celou sérii. Takže za mě jednička s hvězdičkou.

Royaly jsem si moc užila. Je to skvělá oddychovka. Na konci mě chytla trochu nostalgie, že se s nimi musím rozloučit. Pak jsem se ale dozvěděla, že v zahraničí vyšel čtvrtý díl s názvem Fallen Heir, který si bere na paškál Eastona. A už se moc těším.

Erin Watt – je pseudonymem dvou kamarádek a zkušených spisovatelek Jen FrederickElle Kennedy, autorek úspěšné série Off-Campus. Spojuje je láska ke skvělým knihám, závislost na psaní a obrovská představivost. Zbožňují své rodiny a domácí mazlíčky a rády vymýšlejí zábavné a šílené věci. Nejvíce se bojí, že se rozhádají. Můžete je kontaktovat na společném mailu authorerinwatt@gmail.com.

 

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud ještě třetí díl série Royalů nemáte, můžete si ji objednat na tomto odkazu.