Autor: Aprilynne Pikeová
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 290
Originální název: Wings
Překlad: Alena Amchová

Křídla

 

 

Tento neobyčejný příběh plný kouzel, intrik, romantiky, lásky a nebezpečí navždy změní váš pohled na víly a jejich svět.

 

 

„Ve čtvrtek už bylo Laurel jasné, že ať už je ta věc na jejích zádech cokoliv, rozhodně to není projev puberty.“

 

 

Když se podíváte na úvodní obrázek na mých stránkách, bude vám jasné, že jsem prostě musela. Musela jsem si knížku přečíst, musela jsem se o ni s vámi podělit. Zbožňuju víly. A jejich kouzelný vílí svět. A křídla…

Jedná se o úvodní knihu tetralogie. A já jsem všechny čtyři díly zhltla během dvou týdnů. Příběh je dynamický, vtipný, napínavý a autorka si čtenáře krásně vede po své fantazijní ose. Celý příběh s každou knihou graduje a mě jen udivuje, jak moc do detailu Aprilynne Pikeová šla a jak má vílí svět a magii, která v něm funguje, promyšlené.

 

„Necítila se jako florela, necítila se vlastně ani trošku jinak než kdykoli předtím. Cítila se naprosto normálně. Bez ohledu na to však teď znala pravdu. Slovo normální se už nikdy k popisu jejího života hodit nebude.“

 

K obálce mám jen jedno slovo – nádherná. Prostě…vílí… Všechny čtyři díly jsou nádherně graficky zpracované a naplňují mě „lesním klidem“ už jen při pohledu na ně. Tamani je sekáč a moc ráda bych se s ním někdy setkala. Je jedním z mých nejoblíbenějších chlapáckých postav. Pan Darcyho ani Taitu mám sice raději ale i tak Tamani vystupuje nad mužské hrdiny i po několika letech. Mezi Laurel a Tamanim srší jiskry a styl života a milování florel přináší nenadálé vzrušení.

Knihu vřele doporučuji milovníkům pohádek, romantiky, fantasy a milostných trojúhelníků. Otázka Edward vs. Jacob u mě nemá smysl. Já uvažuji v rovině Tamani vs. David. 🙂 Mám jasno a co vy?

Na závěr doplňovačka za pět bludišťáků: V_-li pak náš V_lík, že u naší v_ly, v_ly věnce v_ly, když v noci vlci v_li. Polovinu Íček jsem vám vyplnila, aby se vůbec dalo rozpoznat, o jakouže chuťovku z diktátu se vlastně jedná.