Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
296
Původní název: Summer in Eclipse Bay
Překlad: Daniela Čermáková

Eclipse bay 3Do Eclipse Bay přichází léto, a mezi Harteovými a Madisonovými opět přituhuje. Zdá se, že záhadná majitelka galerie, Octavia Brightwellová, uvažuje před odjezdem z města o skandálním románku s Nickem Hartem. Pokud jde o Nicka, nezávazné pletky mu dokonale vyhovují. Jenomže tak jednoduché to nebude…
Hlavním problémem je Mitchell Madison. Mitchell se totiž ustanovil do role Octaviina ochránce. Dal jasně najevo, že pokud se kolem ní bude Nick motat, zaplatí za to. A pak je tu Nickův malý syn, Carson, který má s Octavií vlastní plány. A nechce, aby mu do nich otec zasahoval.
Léto v Eclipse Bay bude tento rok nabité událostmi. Na povrch vyplavou některá dávno pohřbená tajemství ohledně proslulého sporu Harteových a Madisonových. Minulost a současnost se protnou. A bude to pořádný ohňostroj!

 

Usmála se. „Už vidím ty titulky. Konspirační cvok, vůdce New Age kultu a majitel pornoobchodu zdědili ztraceného Upsalla.“

 

Již od prvních řádků úvodního dílu Eclipse Bay – Rodinná msta jsem byla polapená do osidel Amandy Quick a jejího bláznivého, slaným vzduchem nasyceného, městečka. Příběh si mě držel do poslední stránky třetího dílu Eclipse Bay – Léto. Objektivně musím ale přiznat, že Léto bylo z celé série nejslabším článkem. Přesto celý příběh pěkně ukončilo.

cc by flickr/v sukoco

cc by flickr/v sukoco

Sice mě přivítali staří známí a prostředí městečka, ale první třetina knihy působila jako by se autorka musela do psaní nutit a neustále omílala pradávný spor a drby. Chyběl jí důvtip a jiskra. A proto jsem se i já musela do čtení zprvu nutit. Navíc začátky takovýchto příběhů bývají „opakování“ pro znalé a nastření situace pro nováčky, aby mohli naskočit do rozjetého vlaku. Možná se autorka už jen vyčerpala známým prostředím. Nebo jsem se já jen těšila na Akta X: Nikomu nevěř, které tady na mě pomrkávají z hromádky na stole a které se prý povedly.

 

„Pospíchala jsem, když jsem z chatky odjížděla.“
„Asi z toho zešílím.“
V koutcích úst jí pohrával úsměv. Začala mu rozepínat košili. „Protože jsem si zapomněla obléknout kalhotky?“

 

Později se ale kniha rozjela a mě bavila. Přece jen měla vše, co má takový příběh mít:

  • Výbornou zápletku.
  • Propracované charaktery všech zúčastněných.
  • Návrat starých známých.
  • Chemii mezi hlavními hrdiny.
  • Bravurně napsané lechtivé momenty.
  • Vtip.

Blíží se vysvědčení a já bych ráda ocenila práci v nakladatelství hodnocením: výborný. Baronet nezklamal a při čtení mě žádná chyba nevyrušila. Překlad byl taky pěkný. A Eclipse Bay: Léto má krásnou obálku. (Mnohem hezčí než originál, to mi můžete věřit. Úplně jsem se zděsila, když jsem ho na Goodreads viděla. V původním nakladatelství se s tím tedy nepárali.)

cc by flickr/Nick Lee

cc by flickr/Nick Lee

A musím přiznat jednu maličkost. Více než dospělí mě nakonec bavili Carson a Anne. Byli boží a já jsem si vysnila, že až vyrostli, vzali se a žijí šťastně až dodnes. A Anne je slavná malířka. A mají psa. A děti.

Konečný dojem z celé série mám dobrý. Čtení bylo pohlazením po duši a odpočinkem. Jedná se oddechovou a ne úplně naivní romantiku s detektivní zápletkou v každém díle. A já vám ji doporučuji k přečtení celou.

Amanda Quick se narodila v roce 1948 v Kalifornii. Vystudovala historii a knihovnictví. V knihovně také nějakou dobu pracovala, než začala psát své první romance. Nyní žije s manželem v Seattlu. Je považovaná za jednu z předních dam literatury pro ženy. Používala až 7 pseudonymů. V současné době se omezuje na 3. Pod svým jménem Jayne Ann Krentz píše romány ze současnosti; romány odehrávající se v budoucnosti podepisuje svým dívčím jménem Jayne Castle; mezi čtenáři jsou ale asi nejoblíbenější její historické romány uváděné pod pseudonymem Amanda Quick. Její příběhy, obvykle obsahující tajemnou zápletku, se prodávají více než skvěle – celkový náklad jejích knížek už překročil hranici 35 milionů výtisků. Autorka zastává názor, že romantické příběhy tvoří v literatuře podmanivý, a proto velice důležitý prvek. Zejména pak historické příběhy o lásce, které naplňují samu podstatu slova „romantický“.

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji zakoupit přímo od nakladatele na tomto odkazu. Já ovšem doporučuji začít prvním dílem – zde.