Autor: Jennifer L. Armentrout
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 342
Originální název: The Dead List
Překlad: Renata Heitelová

seznam-mrtvychNa začátku nového školního roku se kamarádky Ella a Linds rozhodnou, že si maturitní ročník na střední škole užijí naplno. Ovšem cestou z večírku je Ella přepadena neznámým útočníkem a všechno se změní. Sedmnáctiletá studentka se ocitá v centru vyšetřování pokusu o vraždu.
Když se začnou záhadně ztrácet její spolužačky, Ella náhle neví, komu může věřit…

 

 

„Otočila jsem se zpátky k autu a natáhla se po klice. Sotva jsem se jí dotkla konečky prstů, najednou mi vlasy na spánku ovanul teplý vzduch
To bylo jediné varování.
Všechny instinkty v těle se mi okamžitě probudily, křičely na mě, ale bylo pozdě. Na ústech mi přistála dlaň.“

 

Mám takový pocit, že Jennifer L. Armentrout se musela držet zuby nehty, aby zůstala ve vodách young adult žánru. Páni. Můžu s klidným srdcem říct, že kniha má v sobě víc sexuálního napětí než valná většina červených knihoven či erotických románů. Možná proto, že když je vám –náct, hormony v těle pracují jako divé. Z eroticky nabitého očekávání mezi postavami se mi tajil dech. A to už je mi –cet nějakou dobu. Zároveň se jedná o skvěle napsaný thriller, kde není nouzi o napětí, akci a velké překvapení.

cc by flickr/davocano

cc by flickr/davocano

Skvělá atmosféra, čtivý jazyk, humor. Děsiví klaunové. Nikdy jsem tuto divnou fobii nechápala, ale začínám jí přicházet na kloub. Fuj. Pomalu se odkrývá nejen současný příběh, ale i děsivá minulost. A mně ukápla slza a měla jsem husí kůži. Děti opravdu dokážou být zlé. Na konci vás čeká velké překvapení. V jednu chvíli jsem si říkala: „Chachá, uhodla jsem.“ Ale nevěděla jsem proč. Netušila jsem, že celou dobu se mi autorka směje pod vousy. A pak přišlo… víte co, přečtěte si to sami.

 

„Proboha, neměla jsem ponětí, proč ho přirovnávám k nějakému princi z disneyovek ani proč jsem ho zastavila. Musím přestat tak moc číst. Ale chtěla jsem ho pozvat dál a posadit se vedle něj. Toužila jsem nějak dohnat ty ztracené roky.
Navíc to byl fakt rajcovní pohádkový princ.“

 

S hlavní hrdinou – Ellou – jsem se prakticky ihned ztotožnila. Stránky ubíhaly jedna báseň a já jsem se třásla strachy, bojovala o přežití a toužila po Jensenovi. Mimochodem, mám takový dojem, že autorka je velkou fanynkou seriálu Supernatural, jako já. Sledovat bratry Winchesterovy je oblíbeným koníčkem mým i Elliným. Zároveň pojmenovala hlavního hrdinu a Ellina prince Jensen. A hádejte kdo ztvárňuje Deana Winchestera? Jensen Ackles.

cc by flickr/Lachlan Hardy

cc by flickr/Lachlan Hardy

Autorka se zabývá i poněkud vážnějšími tématy jako jsou šikana, ženská síla a sebeobrana dívek. Já zastávám její názor, že sebeobrana by se měla vyučovat na školách. Jedna hodina v průběhu studia na škole děvčatům nestačí. K čemu je vám výmyk, kdybyste se někdy potřebovaly ubránit? Pepřák věčně nosit nemůžete.

Doporučuji k přečtením milovníkům detektivek, thrillerů, young adult žánru a romantiky. Nic z toho v knize nechybí. Čte se jedna báseň. Četla jsem ji dokonce i během biatlonového závodu. A to už je co říct.

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet z poskytnutí recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji objednat přímo od nakladatele na tomto odkazu.

 

A nezapomeňte, že na blogu stále probíhá předvánoční soutěž. Komentáře by už měly běžet.