Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
320
Původní název: Broken Prince
Překlad: Zuzana Ľalíková

Prokletý princReed Royal má vše, co by si mohl přát: vzhled, postavení, peníze. Dívky na elitní akademii Astor Park stojí frontu, aby si s ním mohly vyrazit, a kluci mu závidí, jenže Reedovi nikdy nezáleželo na nikom jiném než jeho rodině – dokud mu do života nevstoupila Ella Harperová.
To, co začalo spalující nenávistí a plánem, jak nové otcově chráněnce udělat ze života peklo, se brzy změní v něco silnějšího. Chce ji mít nablízku a zajistit jí bezpečí. Když ji však Reed jedinou hloupou chybou odežene a uvrhne tím rodinu Royalů do chaosu, začne se mu život rozpadat pod rukama.
Ella ho už nechce. Tvrdí, že jeden druhého jen ničí.
Možná má pravdu.
Tajemství. Zrada. Nepřátelé. Nic podobného Reed dosud nepoznal, a pokud chce získat svou princeznu zpět, musí dokázat, že jí za to stojí.

„Snažila jsem se tě varovat. Řekla jsem ti, že tě tihle Royalové zničí, ale ty jsi neposlouchala.“

Prokletého prince jsem po Papírové princezně otevírala velice nadšeně. Musím se přiznat, že jsem byla ze začátku trochu zklamaná a měla jsem pocit, že autorky nedodržely vysoko nastavenou laťku. Jaký byl můj údiv, když jsem se ze světa Royalů musela vynořit, zjistila jsem, že jsem na straně 140 ani nevím jak, a navíc jsem se na návrat „do paláce“ moc těšila. Asi to s tím mým zklamáním nebylo tak horké. 🙂

Nakonec jsem celou knihu zhltla za jeden den – i během vysílání atletiky!!! A prý, že se nedá sedět jedním zadkem na dvou židlích… Holky opravdu umějí psát krásně živě. Napětí i příběh gradují a autorky se zdají být tak trochu mršky, protože nám Royaly v tom nejlepším vytrhnou z ruky. A já opět volám: „Nutně potřebuji další díl!“

 „Ach, má paní. Prosím, dovolte mi vložit svůj meč do vaší komnaty rozkoše. Dovedu vás k výšinám, o nichž se smrtelníkům ani nesní.“

Vztah Reeda a Elly pro mě byl, z pochopitelných důvodů, jaksi v útlumu. Proto jsem se mohla soustředit na vedlejší postavy. Musím říct, že mě velice zajímá Val a jen čekám, kterého hříšníka uloví a napraví. Jo, jsem romantik. Moc jí držím pěsti a Tam je idiot. Callum mě oproti prvnímu dílu velice mile překvapil a vyšvihl se mezi postavy, kterým fakt držím a jež obdivuji. A zajímá mě také Gideon. Jen škoda, že se nevyznám ve všech těch holkách…Abby, Sav, Lauren… jako jo, umím si v nich udělat pořádek, ale musím vždycky přemýšlet která je která. Jen Jordan je jasná.

cc by flickr/401(K) 2012

cc by flickr/401(K) 2012

Pokud bych měla knize něco vytknout (prostředí a uvěřitelnost nevytýkám, kdybych nechtěla utéct z každodenního života, tak takové knihy nečtu, toto je jejich účel a kniha ho plní skvěle), byla by to přílišná dospělost a kladnost hlavních postav. Ještěže Reed má aspoň nějaký ten vroubek. Ale docela věřím tomu, že dětičky milionářů jsou „předupníky“ a docela se vyznají v drogách a nudu zahánějí nezákonnou činností.

Nakladatelství nemůžu vytknout nic. Skvělý překlad, pěkná čeština, bez chyb. Jednička s hvězdičkou. Našla jsem jen jeden případ „každý jeden“ a jsem ochotná přivřít po první části tohoto anglikanismu obě oči a zbytek nevnímat.

Doporučuji k přečtení celou sérii Royalů. Druhým dílem nezačínejte, o hodně byste se připravili. A můžete si rovnou objednat v předprodeji i třetí díl, ten vyjde v září, protože vám ručím za to, že ho budete chtít… budete ho potřebovat.

Erin Watt – je pseudonymem dvou kamarádek a zkušených spisovatelek Jen FrederickElle Kennedy, autorky úspěšné série Off-Campus. Spojuje je láska ke skvělým knihám, závislost na psaní a obrovská představivost. Zbožňují své rodiny a domácí mazlíčky a rády vymýšlejí zábavné a šílené věci. Nejvíce se bojí, že se rozhádají. Můžete je kontaktovat na společném mailu authorerinwatt@gmail.com.

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud ještě druhý díl série Royalů nemáte, můžete si ji objednat na tomto odkazu.