Autor: Christina Laurenová
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 319
Originální název: Dark Wild Night
Překlad: Květa Oakland

cc by Jota

cc by Jota

Lola miluje komiksy, sama je píše a kreslí. Oliver vlastní obchod s komiksy, je jejich vášnivý fanoušek.
Už vám to došlo? Jim dvěma ještě ne. Milují se, ale ještě to nevědí.
Od začátku až do konce pořádně zamotaný příběh. A od začátku až do konce nabitý vášní, emocemi, sexem, ale i nedorozuměními a hádkami. Lola už prostě čekala moc dlouho, až se splní její dětský sen udělat film podle svého vlastního komiksového scénáře, a Oliver je vážně trochu moc nesmělý a upjatý. Pochopí Lola, že láska je stejně důležitá jako pracovní úspěchy? Najde Oliver mužské sebevědomí a odvahu pustit se do vztahu, který skrývá nebezpečí, že ho zničí? Stejná dávka čtenářského potěšení a gusta, na jaké jsme od dua mírně nestydatých autorek zvyklí.

 

„Ďáblík na rameni mi radí: běž do toho. Do toho! Tvůj geometrický styl nefunguje, když kreslíš nohy. Tohle je bezva trénink.

Anděl jen pokrčí rameny a podívá se stranou.“

 

Recenzní výtisk Vášnivého hříšníka mi z Joty přišel spolu s lístkem, na kterém stálo, že nemám číst, pokud bude manžel na služební cestě. Myslím, že mi ke knize měli poslat raději hasicí přístroj (nebo kondomy). Kniha je tak žhavá, že hrozí její samovznícení.

Nejde jen o sex. Jde i o intimitu. Sotva jsem dýchala, když jsem četla určité pasáže. Například u scény na pohovce jsem vzrušením téměř nedýchala a přitom se o žádné šup sem, šup tam nejednalo. Autorky Christina Hobbsová a Lauren Billingsová zatraceně dobře ví, co dělají, a jak si pohrát s atmosférou. Jak vystavět napětí, až je čtenář rozpálený jako samotné postavy. Jak zaútočit na smysly, ať už chutí a vůní kávy, drinky či zubní pastou. A jak popsat nepopsatelné.

cc by flickr/Kich Anfoly

cc by flickr/Kich Anfoly

Velice mile mě překvapila i dějová linka. Čekala jsem hodně dobře napsané lechtivé pasáže. Lehký dotek Master/slave tématu. A ty jsem taky dostala. Navíc ještě milý příběh, který jednotlivé scény navléká jako perličky. Miluju i komiksovou obrazotvornost, která je do děje vetkaná.

 

 „Jsi si jistá?“ zašeptá.

„Jsem.“
Na políčku leží pár v plamenech, propletený nohama a rukama.

 

Moc se mi líbil slang (takový ten nerdovský), který ve skvělém překladu zachován. Málem jsem umřela smíchem při použití shipperovského „Loliver“ a musela jsem přemýšlet, jestli jsme s manželem „Hamáš nebo Toma“. Tohle mi nikdy nešlo.

Mám ráda komiksy a seriály či filmy podle nich natočené. A tahle kniha skvěle zapadá do událostí posledních dní. Narážky na Ra’s Al Gula, Generála Zoda a The Walking Dead (v hlavě mi pořád zní Neganova slova z úvodní epizody nové série) mě zahřály u srdce. Lole jako autorce moc fandím. Můj prožitek byl o to větší, že jsem knihu četla v týdnu, kdy celý Twitter hořel aférou kolem odchodu Chelsea Cain, která je bestselerovou autorkou komiksu Mockingbird, kvůli sexuálním útokům na její osobu. Je těžké být fanynkou v komiksovém světě. Ještě těžší je být autorkou.

cc by flickr/Kich Anfoly

cc by flickr/Kich Anfoly

Vášnivý hříšník je třetí kniha ze série. A pro mě byla první, kterou jsem četla. Chronologicky jí předchází ještě Vášnivý svůdník a Vášnivý sprosťák. Podle toho, že v knize ještě pár svobodných postav zbývá, si tipuji, že kamarádky autorky Christina a Lauren ještě zdaleka nejsou hotovy. A jsem za to ráda, protože na knihách tvrdě pracují, jak v závěru přiznávají. A odvedená práce je dobře vidět. Doporučuji k přečtení a platí při tom varování z Joty: „Nečtěte, pokud máte chlapa na služebce. Budete ho potřebovat.“

 

„Někdy musíš něco podělat, abys zjistila, jak to udělat správně.“

 

JotaDěkuji nakladatelství Jota za zaslání recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji koupit přímo zde.