„Epidemie změnila většinu lidstva ve věčně hladové chodící mrtvoly. Zástupce šerifa Rick Grimes se probouzí v nemocnici a netuší, že lidstvo svůj boj o přežití téměř prohrálo. Jakou má šanci najít manželku a syna? Jsou naživu? Jakou má vůbec šanci v tomto novém světě přežít?“

cc by flickr/ mezclaconfusa

cc by flickr/ mezclaconfusa

Dala jsem na svou dlouholetou přítelkyni Kimberley Jackson a donutila se čelit svému strachu a podívat se. Ano, jsem poseroutka. Zombíci mě děsí ať už se jedná o Resident Evil, epizodu se Smallville či jakékoli jiné jejich ztvárnění. Ta masa chodících tlejících zubů a chroptění mi vyvolává husí kůži a mráz po zádech. Tvůrci většinou používají zvláštní světlo, hudbu, záběry a jen při pomyšlení na tento typ pořadu se musím otřepat.

Nejsem ovšem slepá k celosvětovým trendům a na seriál jsem se pokoušela dívat již před několika lety. Ovšem první díl mě natolik vyšokoval, že jsem to nedala. Chápete tedy, kolik odhodlání mě znovukoukání stálo. Aby byl můj hrdinský skutek úspěšný, muselo být splněno několik podmínek. Bylo mi slíbeno, že po druhé sérii nejsou zombii tak děsiví, koukala jsem pouze ve dne a to na malém monitoru a se sluchátky v uších, abych je v případě velkého strachu mohla kdykoli vytáhnout a nemusela si zacpávat uši…jako trapka…která bezpochyby jsem.

cc by flickr/Aline Marques

cc by flickr/Aline Marques

Vše bylo připraveno a já koukala. A musím přiznat, že jsem zhltla celých šest sérií během cca 10 dní. A to mám mateřské a jiné povinnosti. A měla jsem dvě noční můry. (Fakt nekoukejte, pokud někdo nespí v posteli s vámi a vy se nemáte možnost přitulit k živému, teplému a dýchajícímu člověku.) Časem si člověk na chodící mrtvoly skutečně zvykne. Ve třetí sérii si s nimi již umí dobře poradit a „chodci“ jsou díky strádání přes zimu, a protože nemají tolik potravy, pomalejší. Navíc, lidi se stávají větší hrozbou než obživlí požírači. A to je asi děsivější a nepochybuji, že i víc pravděpodobnější.

Dějová linka se víceméně blíží komiksové předloze. I když se podle nejnovějších zvěstí plánují odchylovat čím dál víc. Série 2 a 4 jsou nudnější, ale ty ostatní jistou pozvolnost plně vynahrazují. O šokující okamžiky a zabíjení hlavních a oblíbených postav tu není nouze. Maskéři odvádějí vynikající práci a zaslouženě dostávají za své výkony ceny. Jejich dílo je neuvěřitelné. Vidím i jistou inspiraci či podobnost s knihou Den Trifidů. Možná je to ale v lidech. Vyhubte většinu a zbývající se stejně budou pachtit po moci a vést své žabomyší války. Co ovšem nevidím reálně, jsou neustále udržované silnice, nízká tráva a málo zarostlá města. Výše zmíněná kniha se tomuto problému věnuje více do hloubky a já plně souhlasím s jejím názorem, že příroda by boj o navrácení území vyhrála a je jen otázkou času, než by asfalt a fasády domů a dlažební kostky prorostla zeleň.

Walking dead 2
Našla jsem si oblíbené postavy. A můžu jen doufat, že všechny přežijí střet s Lucille a já se s nimi po dlouhé pauze v září opět shledám. Jo a mimochodem, nemůžu uvěřit, že Negana hraje Danny z Greys Anatomy…nejmilejší chlápek ze všech. Já brečela, když tam umřel. Život jde dál. Jen měsíce po cliffhangeru pomalu plynou.

Seriál všem doporučuji. I pokud jste poseroutky jako já.