Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
318
Původní název: Vendetta
Překlad: Zuzana Ľalíková

VendetaPro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.

„A ty jsi jistě příliš čestný na to, abys jí mě ukradl.“
„To fakt nejsem.“

Nečekala jsem, že by mým osobním „baronetovým“ žebříčkem mohla zahýbat nějaká kniha nebo série. Měla jsem jasno. Na plné čáře vítězí Poldarkové a za nimi v těsném závěsu supí Royalové. A pak jsem otevřela Vendetu ze série Krev za krev. Přeskočila Royaly a mě překvapila.

cc by flickr/dfactory

Debut autorky o tři roky mladší než já (to mě dostalo… buď je ona geniální, nebo já stárnu) mě opravdu dostal. Catherine Doyle má příběh i postavy moc pěkně a dobře promyšlené. Navíc myslím, že nám neodkryla všechny karty, protože tam „čuju“ nějakou lotrovinu a trojúhelník.

„Jak v tom mám chodit a nezabít se?“
Máma mi s úsměvem podala druhou botu. „Na takhle vysokých podpatcích nikdo nechodí. V takových botách se jenom neseš.“
 

Mám totiž tušení ohledně Lucy. Asi takové, jako jsem měla ohledně Rhysanda ve Dvoru trnů a růží. Nic proti Nicolimu, ale Luca je prostě starší, nebezpečnější a tajemnější. A mě moc baví. Asi vám nemusím prozrazovat, že budu nutně potřebovat druhý díl (už se spustil předprodej, jupí).

Knize bych mohla vytknout jen dvě věci. Zaprvé zase pět bratrů… myslím, že zbytečně. Snad pro ně autorka najde lepší uplatnění v pokračování, protože minimálně jeden, spíš dva, se mi tam jen motali a zbytečně mě pletli. Zadruhé by se jednalo o nadměrné užívání přivlastňovacích zájmen („…dal svou ruku na má záda…“). Což je divné, protože Baronetu se tohle nestává.

 

cc by flickr/shutterhuff

cc by flickr/shutterhuff

Romantický thriller Vendeta určitě k přečtení doporučuji. Dokázal totiž kouzelnou věc – vtáhl mě do děje a dal mi na pár hodin zapomenout na všechno ostatní, což je momentálně malý zázrak.

Catherine Doyle (* 1990) vyrostla na západě Irska, v současnosti žije v Dublinu. Získala bakalářský titul z psychologie a magisterský titul z vydavatelské činnosti. Je autorkou trilogie Krev za krev, jež je popisována jako Romeo a Julie ve světě Kmotra. Příběh se odehrává v současném Chicagu, kde vyrůstala její matka. Už jako dítě měla Catherine bujnou představivost a pokládá za štěstí, že našla rozumný způsob, jak svou tendenci k vymýšlení příběhů ventilovat. Kromě sledování filmů, běhání a cestování si Catherine dle svých slov ráda dělá legraci ze svých dlouholetých přátel a žije převážně v noci.
Více informací o autorce a jejích knihách najdete na webu catherinedoylebooks.com

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji pořídit přímo od nakladatele na tomto odkazu.