Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
382
Původní název:Cold – Hearted Rake
Překlad: Jana Pacnerová

Hříčka osudu…
Devon Ravenel, nejkouzelnější hříšník Londýna, právě zdědil titul hraběte. Ke společenskému vzestupu však patří i nežádoucí povinnosti… a nemálo překvapení. Panství je samý dluh a dům dosud obývají tři nevinné sestry zesnulého hraběte… spolu s Kathleen, lady Trenearovou, krásnou mladou vdovou, jejíž důvtip a odhodlání se vyrovnají Devonovým.
Souboj vůlí…
Kathleen ví, že nemilosrdnému ničemovi, jako je Devon, nemůže důvěřovat. Ale jejich ohnivá vzájemná náklonnost se nedá popřít – a od chvíle, kdy ji Devon poprvé vezme do náručí, přísahá, že udělá všechno, co je třeba, aby mu patřila. Kathleen zjišťuje, že podléhá jeho obratnému erotickému svádění, a zbývá už jen jedna otázka.

„Upřímnou soustrast k vaší ztrátě,“ řekl.
„Upřímné blahopřání k vašemu zisku.“
 

Chladnokrevný ničema je přesně takový, jaký se zdá být. Oddechovka pro chvíle pohody, propršené dny, pro chvíle s chřipkou pod peřinou s čajem s medem či zasněžené večery u hořícího krbu se sklenou vína. A já jsem velice mile překvapená, protože už jsem přestala v takové knihy doufat.

cc by flickr/Johnny Silvercloud

Lisa Kleypas napsala čtivý romanticko-erotický historický román jako autorky staré školy v čele s Julie Garwood nebo Jude Deveraux. Mám velkou radost, že jsem ji objevila, protože se zdálo, že všechny mé oblíbené autorky tohoto žánru (a já si najdu něco v každém žánru) přesedlaly na soudobé kriminálky se žhavou zápletkou v podobě nevinné dívky v ohrožení a agenta minimálně FBI. A mně prostě chybí historie, společnost, gardedámy a protokol. A zhýralí muži, kteří nutně potřebují nápravu. A tohle všechno v příběhu najdete. Nehledejte v něm odpovědi na životní otázky, rozervaného hrdinu stojícího proti celému světu, hlubokou psychologickou myšlenku či obraz soudobé společnosti. Takových knížek je všude plno a já jsem jich někdy „přejezená“. Příběh Chladnokrevného ničemy je jednoduchý, přesto velmi čtivý, vtipný a prostě hezký. A lechtivé scény jsou popsány velmi, ehm, zdařile.

„O čem se mluví s vdovami?“ zeptal se.
„O ničem, co by se dalo považovat za smutné, šokující nebo nepatřičně humorné.“
„Tak to tedy nemám co říct.“
„Díky Bohu,“ opáčil vroucně a on se široce usmál.

Kathleen jako hrdinka se mi moc líbí. Především její jako břitva ostrý jazyk. Líbí se mi také tři její švagrové, které nám otevírají vrátka k dalším dílům, stejně jako Devon se svým bratrem. Na čtyřech ženách se mi líbí, že každá má jiný charakter. Moc se těším, až se bude odvíjet cívka příběhu ztřeštěných dvojčat. A více než Devon se mi líbí jeho bratr West. Na jeho příběh se také těším.

Kathleen a Devon se skvěle doplňovali a jiskřilo to mezi nimi jaksepatří. Poskytli skvělý úvod do série. Byla jsem trochu zaražená, proč je v knize tolik z děje druhého dílu – Svatba s Winterbornem – a říkala jsem si, proč si autorka něco nenechá pro příště? O čem bude, proboha, psát? Musím se přiznat, že mě to ani moc nebavilo a dost tam padal řemen. Nakonec jsem ale všechno pochopila a skončila jsem napjatá a natěšená na další díl.

cc by flickr/Tambako The Jaguar

Jako u Baronetu vždy chválím překlad a práci odvedenou v nakladatelství. Pokud tam chyby byly, velice dobře se schovaly a nerušily mě. 🙂

Doporučuji Chladnokrevného ničemu k přečtení romantickým duším i lidem, které už nebaví ty „veledůležité“ knihy, které řeší otázku života a smrti. Pusťte do života trochu romantiky. Udělejte si pohodový večer. Začněte číst příběh Ravenelových.

Lisa Kleypas absolvovala studia politologie na Wellesley College. Jako spisovatelka je nositelkou ceny RITA za historickou romanci i za současný román pro ženy. Její knížky už vyšly ve čtrnácti různých jazycích a staly se celosvětovými bestsellery. Žije ve státě Washington s manželem Gregorym a dvěma dětmi.

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji objednat na tomto odkazu.