Toto je příběh odehrávající se v alternativním vesmíru Hvězdné brány. V roce 799 (Aschenského kalendáře), je Země kolonií pod striktní nadvládou Aschenů. Lidstvo je na pokraji vyhynutí – pouze malá část lidí, takzvaní „obdaření“, je stále schopna počít děti. Na obdařené jsou uplatňována přísná pravidla.

Samantha Carterová je mladá žena žijící v tomto svobodu omezujícím světě. Je jí 25 let a to znamená, že nastal čas na první testy plodnosti. Když se její testy ukáží jako pozitivní, její život se dramaticky změní, protože by se musela provdat za geneticky kompatibilního muže.

S tím se Sam nechce smířit a tak uteče a nalezne odboj a začne bojovat za vlastní svobodu. Když potká Jacka O’Neilla, vedoucího táboru odbojové buňky číslo 4, ani jeden z nich si neuvědomí, že sdílejí více než jen společný cíl osvobodit Zemi od Aschenské nadvlády. Bok po boku začínají bojovat za osvobození jejich světa od Aschenů pomocí druhé, tajné Hvězdné brány, která byla nalezena před téměř stoletím v lesích Antarktidy…

Celou knihu si můžete přečíst nebo stáhnout v angličtině na stránkách Stargate Aschen by Kimberley Jackson