Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Baronet
Počet stran:
486
Původní název: Angel’s Share
Překlad: Jiřina Stárková

Andělský podílDruhý díl obsažné ságy o jižanské dynastii, která se ze všech sil snaží zachovat pozlátko privilegií a blahobytu, ale intriky a neuvážené jednání některých rodinných příslušníků ohrožují její bytostné základy, které se povážlivě otřásají.

Rodina Bradfordových je vrcholnou smetánkou vyšší společnosti – stejně jako jejich prvotřídní ročníky bourbonu. O jejich složité životy a rozlehlé panství pečuje diskrétní personál, který se neodvratně zaplétá do jejich záležitostí – což platí zejména teď, kdy se zřejmá sebevražda rodinného nestora začíná jevit jako vražda…

Nikdo není stoprocentně důvěryhodný, především nejstarší Bradfordův syn Edward. O zlé krvi mezi ním a jeho otcem vědí všichni, nejen členové rodiny, a Edward si uvědomuje, že může být hlavním podezřelým. Jak vyšetřování smrti Williama Baldwinea nabírá na intenzitě, stále svědomitěji se věnuje konzumaci alkoholu a dceři svého někdejšího trenéra koní.
Všechno má následky, každý má svá tajemství a jen málokdo je bezúhonný. Bezprostředně před nevyhnutelným pádem rodu zasahuje do hry někdo, koho všichni považují za dávno ztraceného syna. Maxwell Bradford se vrací domů. Otázka zní, jestli je zachráncem… nebo tím největším provinilcem.

Za prvé je třeba dopadnout nohama napřed; naprosto nutně je musíte překřížit v kotnících – to proto, aby se při nárazu od sebe neodtrhly a následně se nerozpáral trup…

Tohle léto jedu na dolarově zelené vlně pracháčů. Royalové a Bradfordovi. A obě rodiny mě neskutečně baví! Andělský podíl, pokračování Králů bourbonu (moje recenze zde) se čte téměř samo. Ta bichle má 486 stránek a já zděšeně pozorovala, jak mi utíkají před očima a listy se pomalu přelévají na stranu „přečteno“. Mrzí mě, že mám hotovo a teď si musím na rozuzlení počkat.

cc by flickr/Wapster

cc by flickr/Wapster

Goodreads se mě na Twitteru zeptal, jak bych třemi slovy charakterizovala knihu, kterou momentálně čtu. Odpověděla jsem: „money, bourbon, sex“. Ale nenechte se zmýlit. Andělský podíl toho v sobě skrývá mnohem víc. Vrací se staří známí z minulého dílu a já jsem moc ráda, že ty nejdůležitější a jejich dějové linky J. R. Ward na začátku zopakovala (takové seriálové: „Previously“). Jinak bych se během prvních kapitol asi trochu ztrácela. Takhle jsem mohla pokračovat, i když jsem obsáhlou první část přečetla už před půl rokem.

Lane pozorně sledoval, jak se inkousti tváří. A pranic ho nepřekvapilo, když se finanční manažer zase začal ohánět floskulí „nemáte právo“.

Čekala jsem, které dějové linky se vyřeší a spíše se to ještě zamotalo. A mě to neskutečně bavilo! Užívala jsem si lepení něčeho, co se pod rukama zároveň rozpadá, a hledání řešení rodinných problémů. Autorka má postavy opravdu propracované a tak každá z nich přistupuje k problému po svém.

Tentokrát mě bavil víc Lane než Edward a už se těším, až se rozvine i Maxwellova linie. Jeff jako staronová, nyní rozvinutější, postava je taky super. Jen Gin pro mě všem ostatním neskutečně natrhává zadek. Na ni se vždycky moc těším. Ať už se řeší její vztah k Samuelovi T., Amelii nebo Richardovi, tomu zakrslému hadovi.

cc by flickr/frank carman

cc by flickr/frank carman

Jsem opravdu zvědavá, jak to všechno skončí. Tento díl nám ukázal, že autorka rozhodně nechystá všem růžový konec. A nic jiného bych od ní ani nečekala.

Doporučuji k přečtení celou bourbonskou ságu. Nejedná se o klasické „díly červené knihovny“, kdy by se každá kniha věnovala někomu jinému. J. R. Ward rozehrála obsáhlou hru a děj pokračuje s každou knihou dál pro všechny postavy. Určitě nám má ještě co říct a její dějové linky jsou nepředvídatelné. Trochu bych to přirovnala k Dallasu (smějte se, ale ve své době se jednalo o kasovní trhák a mluví se o něm dodnes…v jistých souvislostech)… ale místo nafty teče proudem bourbon a je lepší. Navíc mě šokující konec navnadil na třetí díl. Před očima mi téměř běželo seriálové: „To be continued…“

J. R. Ward (vlastním jménem Jessica Bird) je autorkou erotických paranormálních romancí, které se umisťují mezi bestsellery v New York Times a USA Today. Psaní bylo jejím koníčkem od útlého mládí a již před nástupem na univerzitu se pokoušela publikovat svůj první román. Studovala historii a historii umění se zaměřením na středověk. Poté přešla na studium práv na Albany Law School, kde získala titul. Po studiích začala pracovat v centru lékařské péče v Bostonu a mnoho let strávila ve vedoucích pozicích lékařských středisek. V roce 2001 se vdala za Johna Neville Blakemorea, který ji přesvědčil, aby se pokusila svou tvorbu publikovat. V následujícím roce vyšel její první román Leaping Hearts. Později se začala věnovat paranormálním romancím, které úspěšně vydává pod pseudonymem J. R. Ward. Za román From the First obdržela cenu RITA a za Lover Awakened (z cyklu Black Dagger Brotherhood) cenu Romantic Times. (cc Baronet)

www.jrward.com

cc by Baronet

cc by Baronet

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji pořídit přímo od nakladatele na tomto odkazu.