A je to tu zase…letní seriálová přestávka, tzv. hiatus. Nesnáším ho. V jednu chvíli je člověk natěšený na vrchol celé sezony a těší se na rozuzlení, o pár minut později, když se spustí závěrečné titulky, nastane depka. Šílená deprese, protože vím, že kafe či víno u dalšího dílu si dám až na podzim…za dlouhých 5 měsíců. V tom lepším případě. V tom horším seriál končí úplně.

 

Nechápejte mě špatně. Jsem normální člověk. Jen se neumím koukat na tu kupu s*aček, které nám nabízejí naše kanály. A tak místo Ulic, Růžovek, Křižovatek, Ano,šéfů a Protřeno raději koukám na Arrow, DC’s Legends of Tomorrow, The Flash, Once upon a time, The Big Bang Theory, The Middle, The Walking dead a Game of Thrones (naštěstí ještě jede, ale už je za půlkou…). Každý den, když dám dítě spát, pěkně dílek místo zpráv a v originále, protože dabing je zlo.

cc by flikr/Gordon

cc by flikr/Gordon

Komu se série povedla a komu ne se možná rozepíšu až v průběhu těch dlouhých měsíců čekání, až si dám nějaký rewatch, který jistě přijde. Momentálně však nemám náladu. Venku prší a já nevěřím, že už je konec května. Nesnáším ho! Zvlášť, pokud něco skončí tzv. cliffhangerem, to znamená otevřeně. Nezbývá než lovit na sociálních sítích útržky z natáčení. Kdy se začíná točit, kdo se objevil na place a jak se jmenují první epizody. To bude ale až za pár měsíců, teď si všichni užívají zaslouženou dovolenou a moje Series Guide app v mobilu ukazuje „žádná další pokračování pro tento seriál“ téměř ve všech kolonkách.

A nám nadšencům zbude víc času na knížky a objevování nových seriálů, do jejichž vlaku můžeme na podzim naskočit. (Přijímám návrhy. A ne, jistí přátelé, Vikings ani Constantine s The 100 mě nezaujaly, zkoušela jsem je.) Momentálně mám rozkoukaný Outlander, o kterém vám přinesu report. Možná se vrátím k druhé sérii The Royals, ale nějak se mi nechce. Inspirace Hamletem přináší celou řadu spoilerů. Pokukuju po Agends of S.H.I.E.L.D., Lucifer, Chuck, možná dokoukám poslední sérii Supernatural. Kdo ví? Pravděpodobně si ale dám Stargate SG1 a Přátele…to zahojí každou bolístku.

cc by flikr/Bart

cc by flikr/Bart

No, když jsem si všechno pěkně sepsala, vychází mi, že jsem dobrý šílenec. A jak jste na tom vy? Ještěže je letos EURO a olympiáda, to by nám mohlo čekání ukrátit.  🙂

Na závěr minuta ticha za hiatus oblíbených seriálů každého z nás…