Znáte mě. Nejsem fanda unboxingů. Přijdou mi naprosto zbytečné. Ale přeci jen jsem neodolala a jeden takový článek vytvořila. Proč? Když jsem viděla, jak ke mně míří poštovní doručovatelka a v rukou nese balíčky, za kterými ji pomalu nejde vidět, něco se ve mně zlomilo. A pak jsem si uvědomila, že mi přišla kupa domácích úkolů, na které se jako správná šprtka nesmírně těším, a že si budu muset některou z nich vybrat jako první. Jenže kterou?

balicky

Diana Gabaldon – Vážka v Jantaru (Knihy Omega)

cc by Knihy Omega

cc by Knihy Omega

Bývalá zdravotní sestra a v současnosti úspěšná primářka Claire Randallová se s dospělou dcerou Briannou vrací do zamlžených kopců Skotské vysočiny. Vypráví jí neuvěřitelný příběh, v němž ožívá starodávná legenda druidů. Brianna se dozvídá o tajemném kruhu z kamenů, o lásce, jež překonává hranice času, i o Jamesi Fraserovi, bojovníkovi, jehož udatnost donutila mladou Angličanku vyměnit život v jistotě za vír nebezpečných nástrah. Její strhující dobrodružství pokračuje v 18. století ve Francii, kde se setkává s princem Karlem Eduardem Stuartem. Neuznaný následník trůnu se s pomocí skotských klanů pokouší ujmout svého dědictví. Claire se snaží povstání předem odsouzené k neúspěchu překazit a zoufale bojuje o záchranu svého dítěte i muže, jemuž věnovala srdce.

 

Lesley Pearse – Nezlomná (Moba)

cc by Moba

cc by Moba

 

Belle Reillyové je teprve dvacet let, přesto toho má už mnoho za sebou – únos, znásilnění, prodej do nevěstince. Ačkoli se musela stát prostitutkou, nenechala se zlomit a nakonec se jí podařilo vrátit zpátky domů. Provdala se a uskutečnila svůj dávný sen – otevřela si dámské kloboučnictví. Jednoho dne však do obchodu vkročí Etienne, muž, který jí před lety zachránil život. Setkání v obou rozvíří city, jež měly zůstat zapomenuty.

 

Christina Laurenová – Vášnivý Hříšník (Jota)

cc by Jota

cc by Jota

Lola miluje komiksy, sama je píše a kreslí.

Oliver vlastní obchod s komiksy, je jejich vášnivý fanoušek.

Už vám to došlo? Jim dvěma ještě ne. Milují se, ale ještě o tom nevědí.

Od začátku až do konce pořádně zamotaný příběh. A od začátku až do konce nabitý vášní, emocemi, sexem, ale i nedorozuměními a hádkami. Lola už prostě čekala moc dlouho, až se splní její dětský sen udělat film podle svého vlastního komiksového scénáře, a Oliver je vážně trochu moc nesmělý a upjatý.

Pochopí Lola, že láska je stejně důležitá jako pracovní úspěchy? Najde Oliver mužské sebevědomí a odvahu pustit se do vztahu, který skrývá nebezpečí, že ho zničí?

 

Věra Fojtová – Zrádná Frankovka (Moba)

cc by Moba

cc by Moba

Kapitán Otakar Kuba odchází do ústraní a uzavírá se před světem. Svou sebelítost a smutek z rozpadu vztahu by dále utápěl ve víně, kdyby jej nepřišla jistá mladá žena požádat o pomoc při hledání zmizelé kamarádky. V téže době nalezne místní pejskař v ruinách mezi vinnými sklepy mrtvou ženu. Rozbíhá se spletité vyšetřování, do kterého se zaplete i Kuba. Postupně se odhalují skutečnosti, které měly zůstat utajeny…

 

 

Pěkně jsem si pořadí během psaní utříbila, jen co je pravda. Pořadí bude asi takové, jako na obrázku. Vypadá to tak, že říjen bude ve znamení romantiky a vášně. S občasnou vražednou přeháňkou. Navíc na mě v mé zbrusu nové čtečce čeká ještě Ódinovo dítě pro Chrudimku.cz. A To chce zloděje od Omegy je stále někde na cestě. A vy alespoň víte, na co se v následujících týdnech těšit. Jen tak pro zajímavost: Vážka v Jantaru a Nezlomná mají dohromady okolo nějakých 1.300 stránek. 🙂

knihy

A dvě sdělení na závěr. Holky ze Světa mezi řádky byly tak laskavé a podělily se o mou recenzi na Sirotčinec slečny Peregrinové na svém blogu. Celý článek a jejich projekt si můžete prohlédnout zde.

 

A v listopadu se můžete těšit na předvánoční soutěž. Snad to všechno stihneme. 🙂