Rok vydání: 2018
Počet stran:
550
Jak dostat své „šťastně až navěky“? Dobře studovat, odpromovat s červeným diplomem, najít si vysněnou práci, potkat Toho pravého, nastěhovat se s ním do krásného domu, pořídit si psa a rodinu?
Everleigh Brooks úspěšně zdolala první tři kroky, ale nalezení Toho pravého se ukazuje jako mnohem problematičtější, než čekala.
Proto se rozhodne přeskočit rovnou k poslednímu bodu a hledá biologického otce pro své dítě. Nabídne se jí dlouholetý kamarád. Čistě nezištně, jak si oba namlouvají…

„It took me a little while to place him. You know I’m not that great with faces. Well, turns out he’s not either. He’s better with other body parts.“
„Huh?“
„He’s an intern. For my gynecologist. He did my pap smear two days ago.“

Tato kniha fičela na vlnách Twitteru v průběhu loňského roku jako fanfiction k seriálu Arrow. Neberte mě špatně – mám zmíněný styl ráda, ale jako zarytý fanoušek Sam a Jacka ze Stargate a Harryho Pottera, do jejichž povídek jsem investovala dlouhé roky, jsem si nějak neuměla představit přeskočení k jiným postavám. Ale všichni pěli na dílo Cynthie Ayman pěli ódy, a tak, když se kniha vymanila z područí nadefinovaných postav, jsem si ji nutně musela přečíst. Navíc má obálku, která mě prostě dostala a musela jsem ji mít!

A jak jsem si čtení užila! Byla jsem začtená prakticky ihned a jen díky nezměrnému pracovnímu vytížení (představte si tunu knih na mém stole a další tunu e-knih ve čtečce a počítači, zpod nichž vykukují má obrýlená očka) jsem ji neměla přečtenou dřív, či dokonce slupnutou na jeden zátah.

cc by flickr/photosavvy

Ačkoli by se mohlo zdát, že se jedná o standardní klišé ještě standardnější fanfiction, opak je pravdou. Autorka jako by vnesla svěží vítr do mé čtečky. Stránky mi ubíhaly před očima, několikrát jsem se hlasitě zasmála a nemohla jsem se nabažit svěžích dialogů a obratů. Zkrátka a dobře jsem se skvěle bavila. A červenala. Cynthia píše milostné scény jako protřelý mistr… mělo se jednat o tzv. smut, ale nenechte se mýlit, byla to erotika jak hrom a já se vrhala na potěšeného manžela. Takových knih prý mám číst víc.

He would touch her, she would touch him and then… then they would have to have sex.
Like, real sex.
With his penis and everything.

Mými oblíbenými postavami byli samozřejmě Everleigh a Christopher.  Vedlejších postav bylo na můj vkus až dost. Zaprvé mě neustále rozptylovaly, protože jsem prostě musela přemýšlet, kdo je v seriálu kdo. Navíc jsem se v nich i trochu ztrácela. Tady bych klidně neváhala poslat někoho z kola ven či na střídačku. Mou nejoblíbenější vedlejší postavou byl však doktor Gomez. Vždy, když se objevil, musela jsem se smát. Hlasitě.

Cynthia má příběh moc dobře vystavěný. Je to jako s Arrow – nejdřív mě otravovaly flashbacky, ale pak jsem zjistila, že tam být musí a proč. Kniha hýří vtipem, erotikou a všudypřítomným jiskřením mezi Everleigh a Christopherem. Musím naznat, že autorka má velmi dobře realisticky zvládnuté i těhotenství (těžko jsou ženy po muži toužící, když je jim opravdu zle, a opravdový food porn, jak ráda říkám, přichází ve valné většině případů až v pozdějších měsících), problémy s početím – ať u z medicínského hlediska či mysli ženy, která touží po dítěti, ale její tělo je proti – nebo porod samotný.

cc by flickr/Giuseppe Milo

Pokud bych měla něco vytknout, byla by to délka, ale kniha vycházela původně po jednotlivých kapitolách, takže chápu, jak k tomu došlo. Navíc, pokud by se vyškrtla nějaká ta postava, jak jsem psala výš, automaticky by se zkrátila.

Knihu jsem četla v angličtině a velice ji doporučuji. Je psaná moc hezkým, srozumitelným jazykem. Ideální, pokud máte právě prázdniny a nechcete přes léto angličtinu zapomenout. Nebo pokud si chcete angličtinu procvičit. Nebo jen tak k vodě, pokud je vám jedno, v jakém jazyce čtete, když se dobře bavíte.

Cyntia Ayman žije v Belgii s rotopedem, na kterém už měsíce nejezdila. Miluje příběhy, co nutí člověka se rozesmát, rozplakat, lapat po dechu a rázovat pokojem kolem stolu, protože si neumí se všemi emocemi poradit. The Old-Fashioned Way je její debutová kniha. V současnosti pracuje na nové sérii, která by měla spatřit světlo světa na podzim roku 2018.

Moc děkuji autorce za poskytnutí recenzní kopie. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji pořídit na tomto odkazu. Dá se koupit jako paperback, nebo v úpravě pro Kindle.

Cynthia, thank you so much. Reading your book was such a delightful experience. I wish you well with your soon-to-come second book. I cannot wait to read that one too.