Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Jota
Počet stran:
351
Původní název: Wicked Sexy Liar
Překlad: Květa Oakland
 

Vášnivý lhářLondon se po několika letech strávených na vysoké škole oddává surfování, po nocích pracuje za barem, vysedává s kamarády a důkladně zkoumá, jak to vlastně v životě chodí.
Ale když ji jednou ráno spláchne pořádná vlna a večer ji převálcuje sexy úsměv Luka, vychýlí se ze svého kurzu… a nabere jeho směr. Jasně, Luke je plejboj od pohledu, ale vytrvalý hlas v hlavě jí pořád opakuje: „Prostě to zkus – je to jen jednorázovka.“
Luke funguje v módu děvkaře tak dlouho, že už se ani nepozastavuje nad tím, co vlastně dělá. Ale po úžasné noci s London si uvědomí, že se od zničujícího rozchodu nikam neposunul, ať už se vrhal kamkoliv a s kýmkoliv. Díky London zatouží po něčem jiném.

 

„Sakra,“ vyhrkne a pak si strčí ruku před pusu, aby zadržela smích.
Ztuhnu a podívám se na ni.
Bože – jasně, že si teď vzpomene, že má menstruaci.
„Copak?“ zeptám se, jak nejklidněji dovedu.
Kouká na mě modrýma očima, ve kterých se blýská laškovná omluva. „Nějakou dobu jsem si neholila nohy.“

 

Žánr new adult mě v podání těchto dvou potřeštěných autorek moc baví. Mají smysl pro humor, jsou realistické a praktické a umí navodit správnou sexy atmosféru. Co si budeme povídat – sex psát prostě umí. Vášnivý lhář byl mou druhou knihou ze série Vášnivý. Ale musím upřímně přiznat, že Vášnivý hříšník (recenze zde) s ústřední dvojicí Loliver se mi líbil víc.

Tento díl byl takový víc… fyzický. Nejdříve se jedná, teprve potom dochází na city. A mě asi víc baví, když je to opačně a napětí se střádá, v hrázi zábran se s ubíhajícími stránkami rýsují pavučinky prasklin, až se nakonec přehrada protrhne a přílivová vlna smete všechno, co jí stojí v cestě.

cc by flickr/Miguel Navaza

cc by flickr/Miguel Navaza

Líbí se mi, že každý díl je jiný… především ve své stavbě. Ne jako například série Manželská smlouva, kde jsou všechny díly jako přes kopírák a sexuální postupy jsou v několika knihách stejné, to mě brzy přestalo bavit. Moc mě baví jejich styl, kdy do knih aplikují současné trendy a kulturu jako vibrační pomůcky do zásuvky, seriály The Walking Dead nebo Buffy.

 

Existuje několik zásadních pravidel, které by měla každá holka znát.
1) Vždycky řekni jiné holce, když má něco za zuby nebo v nose, nebo když má šaty zastrčené v kalhotkách.
2) Vždycky poskytni jiné ženě tampón, když ho potřebuje, a varuj ji před jakoukoliv krvavou nehodou.
3)Když je jiná žena opilá a potřebuje kamarádku, pomoz jí.
4) Nikdy, nikdy se nezaplétej s kamarádčiným ex.

 

Nelíbil se mi ovšem fakt, že autorky se násilně drží nějaké rádoby skvělé party, kterou vymyslely během první knihy. Takže se do příběhu (již podruhé) motají lidi, po kterých je mi putna a co hůř, na které jsem alergická. Hlavně Harlow byla ještě otravnější než v předchozím díle. Nevynalezla náhodou i alobal? Christino a Laurel, jste talentované, tak prosím nechte některé postavy už spát, nebo lépe žít své životy, v jiných knihách. Je to divné, jak jsou všichni nejlepší přátelé a znají se od dětství. Bohužel ale mám takový pocit, že v partě ještě zůstaneme (a nové knihy se budou rozrůstat o stránky se spamy a odkazy na předchozí postavy), protože nám byla představena staronová parta kluků kolem Luka a jeho sestra. Bohužel to působí jako nastavovaná kaše a přitom mají autorky úžasný potenciál.

K samotnému příběhu London a Luka – byl svěží, smyslný i legrační. Užila jsem si bary, pláž i tvorbu webu. A mnoho dobrého sexu. Ale jisté okamžiky působily jako klišé z fanfiction (nenechte se zmást a klidně mi posílejte dobré kousky – já to miluju) – především hlídání nějakého dítěte, kdy to Lukovi jde prostě skvěle… (oči v sloup).

cc by flickr/l.blasco

cc by flickr/l.blasco

Holkám autorkám se hodně povedl konec. Lukovo uvědomění si situace a boj za milovanou dívku, byly moc dobře napsané. Postavy se chovaly logicky, reálně a vše postupovalo v mezích dříve zmíněných souvislostí. Kdo se tedy těšil na násilně vyvolaný rozchod, únos nebo obvinění z vraždy (svatá trojice pro autora, který potřebuje vyvolat konflikt na konci, ale nemá dostatek fantazie), může si nechat zajít chuť. Muhahaha.

A na závěr na mě opět čekal bonbonek v podobě Poděkování, což holky píšou opravdu od srdce a je radost ho číst. Vždycky se z něj mnoho dozvím o zrodu knihy samotné a utvrdím se v tom, že holky píšou z lásky a jejich práce je baví. A víte co? Zjistila jsem, že díky tomu se cítím, jako by byly mé kamarádky, které mi prostě daly svou knihu. A je to fajn. Už kvůli tomu pocitu si budu chtít přečíst další díl. A pokud máte rádi new adult, měli byste sérii zkusit taky. Je jako upřímný, svěží vánek.

Christina Lauren je pseudonym dvou nejlepších kamarádek (spřízněných duší/skoro-dvojčat) a spolupracovnic Christiny HobbsovéLauren Billingsové. Autorky píší jak fikci pro mladistvé, tak pro dospělé a už spolu vytvořily čtrnáct The New York Times bestsellerů. Jejich knihy jsou přeloženy do více než 31 jazyků. (Některé romány obsahují líbání, jiné hóóóódně líbání.) – Info viz přebal knihy.

JotaDěkuji nakladatelství Jota za poskytnutí recenzního výtisku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji pořídit na tomto odkazu.